"Deutsch ist einfach" - II edycja

Pod tym hasłem dnia 25.01.2017r. odbyła się II edycja międzyszkolnego konkursu  języka niemieckiego. Organizatorem był Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie.

Uczennice naszego gimnazjum były po raz kolejny bezkonkurencyjne i pokonały rówieśników zajmując odpowiednio miejsca:

I miejsce - Alicja Chojnacka  ex aequo Anna Dreszler

II miejsce - Klaudia Stefańska

III miejsce - Anna Chojnacka

Wyróżnienie - Julita Kunicka.

Opiekun: pani Katarzyna Matczak

Gramy z WOŚP 2016

Po raz kolejny włączyliśmy się w zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W  tym roku działania koordynowały panie Agnieszka Głowińska oraz Sylwia Zielińska. Wolontariusze ze szkoły podstawowej  oraz gimnazjum prowadzili zbiórki uliczne do puszek. Dziękujemy mieszkańcom za hojność. O 16.00 charytatywnie  wystąpił zespół Bobrowiacy. Pan Anatol Grzegorzewski przeprowadził licytację przedmiotów przekazanych na szczytny cel.  O 18.00 wystrzelono światełko do nieba. Jego sponsorem był pan wójt Jarosław Poliwko.

W wyniku przeprowadzonej akcji zebraliśmy 4467,71zł. Pieniądze zostały przekazane do sztabu w Kikole.

Dziękujemy ofiarodawcom, sponsorom, wszystkim życzliwym, którzy włączyli się w akcję.

Czytaj więcej: Gramy z WOŚP 2016

Z wizytą u Owsiaka

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wirtualne serce WOŚP już bije, a my uczniowie-wolontariusze Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach w jego centrum. W Warszawie zobaczyliśmy to centrum dowodzenia "od kuchni" i mieliśmy możliwość uczestniczenia w przygotowaniach do tego ogromnego przedsięwzięcia. Bazę WOŚP odwiedziły Julia Dankowska, Alicja Zielińska oraz pani Sylwia Zielińska.

Czytaj więcej: Z wizytą u Owsiaka