Get Adobe Flash player

Laureatka konkursu

Uczennica klasy trzeciej Natalia Chamera została laureatką konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych na opis pracy w wymarzonym zawodzie. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Wpłynęły 353 prace z województwa kujawsko-pomorskiego. Natalia opisała zawód inżyniera budowlanego.

Laureatce gratulujemy.  W rozwinięciu zamieszczamy opis zawodu przygotowany przez Natalię.

2. Natalia Chamera, Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej, Bobrowniki;

Moim wymarzonym zawodem jest inżynier budowlany. Myśląc nad swoją przyszłością, biorę pod uwagę nie tylko zarobki czy prestiż społeczny, ale także swoje zainteresowania i umiejętności.

Wybrałam karierę inżyniera przede wszystkim dlatego, że mam predyspozycje do nauk ścisłych, języków oraz wyobraźnię przestrzenną. Jestem osobą, która potrafi pracować z ludźmi, szybko odnaleźć się w nowej sytuacji i uporać się z nowym problemem oraz

przekonać innych do swojej koncepcji lub teorii.

Aby spełnić swoje marzenie, nie mogę liczyć tylko na swoje aspiracje, bo one często zawodzą.

W celu zdobycia szerokiej wiedzy po technikum o profilu politechnicznym, chcę udać się na 6-letnie studia politechniczne, gdzie zdobędę tytuł magistra inżyniera budownictwa, a następnie starać się będę o uprawnienia kierownika budowy. Przed tym jednak muszę

zdobyć doświadczenie pracując na budowie np. jako asystent kierownika. Zależy mi na praktykowaniu zawodu, do którego będę się uczyć.

Teraz jest pytanie, czy warto być inżynierem. Myślę, że warto. Perspektywy tego zawodu są interesujące, a w czyich rękach jest rozwój modernizacji, jak nie w rękach inżyniera?