IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych w Gdańsku

7 listopada 2015r. Karol Iwiński oraz Jakub Iwiński zajęli III miejsce w Eliminacjach Regionalnych IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Gdańsku. Zbudowali model maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Maszyny badane były na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach:

- największa moc;

-obroty przy obciążonym wale maszyny;

- moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

Finał Turnieju, w którym wezmą udział Jakub i Karol, odbędzie się 6 grudnia 2015r. w Piasecznie.

Więcej o Turnieju na stronie organizatora: http://turniejmaszyn.pl

Opiekun: Małgorzata Sierakowska

Czytaj więcej: IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych w Gdańsku

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2014/15

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnorodnych konkursach. Osiągnęli następujące sukcesy:

1. Małgorzata  Parzniewska (laureatka),  Martyna Klimek (finalistka) – Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku 2014/15.
  2. Kamil Kraziński -laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

Czytaj więcej: Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2014/15

Sukces Katarzyny

19 czerwca 2015r. Katarzyna Grzegorzewska uczestniczyła w I Powiatowym Konkursie Piosenki Dowolnej w Skępem. Zajęła III miejsce po zaśpiewaniu piosenki pt. „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Otrzymała statuetkę, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Kasię przygotowała pani Alina Podolak. Gratulujemy.

Bezpieczeństwo Ekologiczne Gminy

Szymon Głowiński zajął II miejsce w Konkursie  pn. Bezpieczeństwo Ekologiczne Gminy organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Samorządowe Salutaris i Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem  w Tucholi.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Jako cel Konkursu organizatorzy wyznaczyli wzrost świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie uczestnicy zgłaszali do Konkursu prezentacje lub referaty pt.”Moja miejscowość bezpieczna ekologicznie” lub „Moja miejscowość niebezpieczna ekologicznie, czyli o źródłach zagrożeń zdrowia i życia mieszkańców”. W II etapie liczyły się odpowiedzi na pytania.

Opiekunem dydaktycznym była pani Małgorzata Sierakowska. Gratulujemy.

Konkurs Humanista Roku 2014/2015

16 maja 2015r. uczniowie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Humanista Roku 2014/2015 dla uczniów klas trzecich gimnazjum w Toruniu. Konkurs organizowany jest przez Instytut Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu, Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum nr 1 im. Tadeusz Kościuszki w Lubiczu pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Lubicz.

laureat – Małgorzata Parzniewska

finalista – Martyna Klimek

opiekunowie: Alicja Pażniewska, Joanna Piwońska

Kamil laureatem konkursu

Kamil Kraziński, uczeń klasy trzeciej, otrzymał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii. Opiekunem dydaktycznym wyróżnionego ucznia jest pan Krzysztof Laskowski. Gratulujemy.